Nowa maskotka w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku – st. sierż. Wiewióra

W Komendzie Powiatowej Policji w Olecku, choć symboliczną to jednak oficjalną służbę rozpoczęła st. sierż. Wiewióra. Powitanie odbyło się na deskach Teatru AGT w Olecku. W wydarzeniu wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu naszego powiatu.

We wtorek 20 lutego br. na deskach Teatru AGT w Olecku po raz pierwszy przedstawiono nową funkcjonariuszkę oleckiej jednostki. Wprawdzie jej służba będzie symboliczna, to z pewnością przyniesie pożądane efekty w trakcie spotkań policyjnych profilaktyków z dziećmi. Udział w wydarzeniu wzięli uczniowie szkół podstawowych z powiatu oleckiego.

Maskotka podczas działań profilaktycznych na terenie naszego powiatu poprzez zabawę i emocje jakie budzi wśród najmłodszych będzie wpajać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Pomysł policyjnej maskotki zainicjowali oleccy policjanci, a realizacja tego możliwa była dzięki Nadleśnictwu Olecko, które reprezentował gość honorowy Nadleśniczy Zbigniew Piotr Poniatowski. Postać wiewiórki wiąże się z miastem Olecko. Nie ma mieszkańca, który nie znałby tzw. „wiewiórczej ścieżki” wokół oleckiego jeziora.

Całe wydarzenie poprowadziła kom. Justyna Sznel, a przed oficjalnym przedstawieniem maskotki pogadankę z dziećmi przeprowadziła podkom. Dominika Olszewska, na co dzień zajmująca się profilaktyką w oleckiej jednostce. Po przedstawieniu nowej funkcjonariuszki został przeprowadzony quiz dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdą ze szkół reprezentował uczeń, który po wylosowaniu pytania i prawidłowej odpowiedzi otrzymywał na pamiątek małą wiewiórkę.

Oczywiście podczas spotkania była chwila dla reporterów. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z nową funkcjonariuszką.

Nowej „policjantce” życzmy powodzenia i do zobaczenia.

 

(dr)

Powrót na górę strony