Dwa spotkania, jeden cel – bezpieczny senior

O granicy zaufania do drugiego człowieka, przemocy wobec osób starszych i metodach działania oszustów rozmawiali oleccy policjanci z seniorami. Spotkania odbyły się w Oleckim Klubie Seniora oraz w Dziennym Domu Seniora + w Olecku, a wszystko to dzięki ścisłej współpracy z przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego.

Podkom. Dominika Olszewska oraz dzielnicowy mł. asp. Łukasz Ratuszny o granicy zaufania do drugiego człowieka, przemocy wobec osób starszych i metodach działania oszustów porozmawiali z seniorami. Mundurowi omówili w jakich sytuacjach seniorzy mogą paść ich ofiarami oraz przestrzegali przed zbytnią ufnością wobec obcych. W trakcie spotkania funkcjonariusze przedstawili przykłady przemocy stosowanej wobec seniorów, skalę tego zjawiska, a także omówiona została procedura „ Niebieskiej karty”.  Zebrani z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania i z zaciekawieniem słuchali informacji przekazywanych przez policjantów.

Spotkania odbyły się w Oleckim Klubie Seniora oraz w Dziennym Domu Seniora + w Olecku, a wszystko to dzięki ścisłej współpracy z przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego.

 

(dr)

Powrót na górę strony