Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zauważyli filmik w Internecie. Ustalili i zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad psem

Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem i jego sprawca musi liczyć się z tym, że kiedy policjanci wpadną na jego trop, zrobią wszystko żeby pociągnąć go do odpowiedzialności. Przekonał się o tym pewien 64-latek z gminy Wieliczki, który znęcał się nad psem.

W niedzielę (12.06.2022) późnym wieczorem na jednym z portali społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać jak mężczyzna znęca się nad psem. Zauważyli je również policjanci z Olecka. Już w poniedziałek rano funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny z nagrania i nie czekając na żadne oficjalne zawiadomienie w tej sprawie, zatrzymali 64-letniego mieszkańca gminy Wieliczki. W środę mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olecku postanowił o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu posiadania wszelakich zwierząt. Za powyższy czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców, jak również organizowanie działań mających na celu zapobieganie wszelkim zjawiskom kryminogennym, to jedno z podstawowych zadań Policji. Dotyczy to również przestępstw i wykroczeń na szkodę środowiska naturalnego lub popełnianych wobec zwierząt. Dlatego w zakresie ochrony dobrodziejstw natury i zwierząt policjanci podejmują współpracę z innymi organami administracji rządowej i samorządowej oraz przedstawicielami organizacji społecznych i innych instytucji, którym dobro środowiska i zwierząt leży na sercu.

Dlatego jeżeli jesteś świadkiem lub posiadasz informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom lub środowisku naturalnemu:

nieuzasadnionym, niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. torturowanie lub przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania;

oferowaniu do sprzedażny lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem;

przestępstwach bądź wykroczeniach przeciwko środowisku

Nie bądź obojętny – zareaguj! Skontaktuj się z nami!

Na Twoje informacje czekają koordynatorzy "Zielonej strefy".
Więcej informacji i dane kontaktowe do koordynatorów znajdują się na stronie:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/86959,Zielona-Strefa.html

 

 

Film OLCK_prowadzenie.mp4

Pobierz plik OLCK_prowadzenie.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.01 MB)

 


(pk)

Powrót na górę strony