Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze dyplomy za udział w projekcie „Profilaktyka Smyka” trafiły na ręce uczniów

„Na ratunek Poli” czyli Profilaktyka Smyka to zbiór wierszowanych opowieści o przygodach niesfornej Poli, która na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak uniknąć zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Od września 2021 r. dziewczynka edukowała uczniów z terenu powiatu oleckiego. Pierwsi uczniowie otrzymali dyplomy za ukończenie projektu.

Tytułowa Pola to fikcyjna rówieśniczka uczniów, która na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Dziewczynka spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach, a w każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje ja bohater w niebieskim mundurze – policjant. Uczniowie nie tylko mogli przeczytać i usłyszeć o Poli, ale też zobaczyli ją na kartach pracy, pieczątce i w kolorowankach.

Za ukończenie edukacyjnej przygody z Polą i Panem Policjantem przewidziane były dyplomy. Jako pierwsi z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Olecki mł. insp.  Jerzego Kuprewicza otrzymali je uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. Podczas spotkań dzieci pozytywnie wspominały poznane przygody Poli i pamiętały o wielu zasadach bezpiecznego zachowania, których nauczyły się od tytułowej bohaterki.  

Powrót na górę strony