Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niefrasobliwa Pola edukuje dzieci z Ukrainy

Uśmiech na twarzy dziecka to rzecz bezcenna. Niestety, w ostatnim czasie bardzo trudno jest go zobaczyć na twarzach dzieci, które przed wojną razem z najbliższymi schroniły się w Polsce. Aby umilić im czas jaki spędzają w miejscach tymczasowego schronienia oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego zachowania, odwiedzili ich oleccy policjanci wraz z „pomocniczką” Polą.

„Na ratunek Poli” czyli Profilaktyka Smyka to zbiór wierszowanych opowieści o przygodach niesfornej Poli, która na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak uniknąć zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Od września 2021r. dziewczynka edukuje uczniów z terenu powiatu oleckiego. W sobotę (09.04.2022r.) Polę poznały również dzieci, które przed wojną w Ukrainie razem z najbliższymi schroniły się w Olecku.

Podczas spotkania dzieci usłyszały bajkę pt. „Patrz i słuchaj”. Na jej podstawie funkcjonariusze omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, min. jak należy prawidłowo poruszać się po drogach i dlaczego tak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Podczas wizyty na ręce dzieci zostały przekazane kolorowe odblaski oraz smycze. Policjanci podkreślali również najmłodszym i och mamom, że Policja jest od tego, aby pomagać i chronić.

 

 

Na pierwszej planszy nagrania widnieje napis Komenda Powiatowa Policji w Olecku, następnie widoczne są dzieci, którym odczytywana jest bajka w języku ukraińskim. Nagranie kończy plansza z napisem Komenda Powiatowa Policji w Olecku.

 

Film Pola.mp4

Pobierz plik Pola.mp4 (format mp4 - rozmiar 49.8 MB)

 

(JSz)

Powrót na górę strony