Aktualności

OSZUŚCI KOLEJNY RAZ ZAATAKOWALI METODĄ „NA WYPADEK CZŁONKA RODZINY”. SENIORKA STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI.

Oszuści działający metodą „na wypadek członka rodziny” wyłudzili pieniądze od 80-letniej kobiety. Mieszkanka Olecka straciła 60 tysięcy złotych.

W poniedziałek (01.07.2024 r.) w godzinach popołudniowych do Komendy Powiatowej w Olecku wpłynęło zgłoszenie o oszustwie. Jak ustalono do 80-letniej mieszkanki Olecka zadzwoniła płacząca kobieta podająca się za jej córkę. Przekazała ona informację, że spowodowała wypadek drogowy i teraz potrzebuje pieniędzy, aby zapłacić kaucję i uniknąć więzienia. Przerażona seniorka chcąc pomóc córce zaoferowała, że przekaże jej wyznaczoną kwotę pieniędzy w wysokości 60 tyś. zł. Po chwili do drzwi zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako adwokat córki i odebrał przesyłkę z pieniędzmi. Seniorka, wykonując polecenia oszustów straciła swoje oszczędności.

Policjanci poszukują sprawców i nadal apelują o ostrożność oraz rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami, które dzwoniąc na telefon stacjonarny usiłują wyłudzić pieniądze.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o przekazanie tego kolejnego ostrzeżenia oraz sposobów postępowania seniorom ze swoich rodzin oraz sąsiedztwa. Osobami szczególnie zagrożonymi tego typu przestępstwami są osoby starsze, które od wielu lat posiadają telefony stacjonarne. Pamiętajmy o bezpieczeństwie seniorów z naszego otoczenia!

(do)

Powrót na górę strony