Aktualności

Pośpiech się nie opłaca – przekroczył dozwoloną prędkość i stracił prawo jazdy

Policjanci oleckiej drogówki podczas codziennej służby sprawdzają czy kierowcy poruszający się po drogach powiatu stosują się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza czy przestrzegają ograniczeń prędkości bo brawura i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków. Niestety skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się pewien 21 latek. Mężczyzna poruszał się z prędkością 106 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Młody kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych. Na jego kontro wpłynęło też 14 punktów karnych. Ponadto mieszkaniec gm. Kowale Oleckie stracił prawo jazdy.

W środę (25.06.2026 r.) w miejscowości Sokółki policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym VW. Młody kierowca w miejscu, gdzie obowiązuje 40 km/h pędził z prędkością 106 km/h.  Pośpiech w tym  przypadku zakończył się mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Na jego kontro trafiło również 14 punktów karnych. Obligatoryjnie przy przekroczeniu prędkości
o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym było także zatrzymanie prawa jazdy kierującego. Kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając tym na niebezpieczeństwo siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 

(dr)

Powrót na górę strony