Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Profilaktyka Smyka” w jednej z oleckich szkół

Szkoła Podstawowa nr 4 w Olecku aktywnie zaangażowała się w projekt edukacyjny „Profilaktyka Smyka”. Uczniowie poznali zbiór opowiastek „Na ratunek Poli”. Każda z klas biorących udział w projekcie otrzymała pamiątkowe dyplomy.

We wtorek 20 czerwca br. w obecności Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Olecku mł. insp. Jarosława Werli podsumowaliśmy projekt „Profilaktyka Smyka” w Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku. Udział w projekcie wzięło ponad 200 uczniów z dziewięciu klas. Każda z nich otrzymała pamiątkowy dyplom. Uczniowie bardzo dobrze orientowali się
w przygodach niesfornej Poli.

Tytułowa Pola to fikcyjna bohaterka, która nie jest idealna, nie zawsze potrafi się właściwie zachować, ale dzięki pomocy policjanta radzi sobie z przeciwnościami, które napotyka na swojej drodze. Książeczka „Na ratunek Poli” została stworzona po to, aby uzmysłowić dzieciom jak unikać zagrożeń. W każdej z rymowanych opowiastek na ratunek dziewczynce rusza policjant.

Na koniec spotkania policjanci podziękowali za zaangażowanie oraz porozmawiali o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. „Woda żywioł z którym żartów nie ma” to jeden z tytułów zbioru opowiastek „Na ratunek Poli” nad którym dłużej się zatrzymaliśmy, w związku z akcją „Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą”. Była to znakomita okazja, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie.

 

(dr)

 • Jedna z klas uczestnicząca w projekcie
  Jedna z klas uczestnicząca w projekcie
 • Wręczenie pamiątkowego dyplomu
  Wręczenie pamiątkowego dyplomu
 • Podczas spotkania z uczniami
  Podczas spotkania z uczniami
 • Podczas spotkania z uczniami
  Podczas spotkania z uczniami
 • Pamiątkowy dyplom za udział w projekcie
  Pamiątkowy dyplom za udział w projekcie
 • Podczas spotkania z uczniami
  Podczas spotkania z uczniami
Powrót na górę strony