Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź odpowiedzialny i zachowaj ostrożność przy trzymaniu zwierzęcia

Posiadanie czworonoga to nie tylko przyjemność , ale także wielka odpowiedzialność. Bardzo często zapominamy, że psa należy wyprowadzać na smyczy, a przede wszystkim pilnować, żeby nikogo nie pogryzł. Niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie.

W powiecie oleckim coraz częściej policjanci podejmują interwencję dotyczące niezachowania należytej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Wielu właścicieli psów za nic ma zasady i lekceważą obowiązek wyprowadzenia ich na smyczy. W ostatnim czasie biegające luzem psy atakowały ludzi albo inne czworonogi. Nigdy nie wiemy jak zareaguje pies na przechodzą obcą osobę, a tym bardziej na dziecko. Dlatego musimy zachować należytą ostrożność. Często zgłaszanym przypadkiem są wybiegające czworonogi z posesji przez nieprawidłowe zabezpieczenie siatką lub przez otwartą furtkę. Pamiętajmy, że za zachowanie psa odpowiada jego właściciel.

Przypominamy treść 77 artykułu kodeksu wykroczeń, który mówi, że jeśli właściciel nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, musi liczyć się z karą ograniczenia wolności, grzywny lub nagany. Warto też przypomnieć, że psa nie wolno spuszczać ze smyczy i puszczać luzem także w lesie. Łamiemy wtedy inny (166) artykuł kodeksu wykroczeń.

 

(dr)

Powrót na górę strony