Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie ferii zimowych 2023

Oleccy policjanci od piątku 23 stycznia prowadzili wzmożone działania „Bezpieczne Ferie 2023”. Jak co roku policjanci czuwali nad bezpiecznym wypoczynkiem najmłodszych oraz bezpieczeństwem na naszych drogach.

Już w okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek  w szkołach prowadzone były spotkania policjantów z gronem pedagogicznym oraz uczniami. Funkcjonariusze podczas rozmów profilaktycznych przestrzegali i przypominali o potencjalnych zagrożeniach na jakie narażone są dzieci oraz sposobach ich przeciwdziałania.

Funkcjonariusze w czasie ferii prowadzili kontrole koloni w ramach, których uczniowie wypoczywali w naszym powiecie. Przeprowadzono również kontrole sklepów pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. W każdym z tych przypadków nie stwierdzono, żadnych nieprawidłowości.

Mundurowi mając na uwadze także bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzili jednocześnie wzmożone działania na drogach. Podczas ferii funkcjonariusze skontrolowali blisko 240 pojazdów oraz 14 pieszych. Nałożyli przy tym na użytkowników dróg 8 mandatów karnych, pouczyli 72 osoby oraz sporządzili 5 wniosków o ukaranie do sądu. Ponadto policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu ponad 500 kierowców, w tym  zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 9 dowodów rejestracyjnych. Najczęstszym wykroczeniem stwierdzanym przez funkcjonariuszy było przekroczenie prędkości, bo aż 30 takie przypadki.

 

(dr)

 • Kontrola pojazdu
  Kontrola pojazdu
 • Policjant podczas kontroli rejonu
 • Pomiar prędkości
  Pomiar prędkości
 • Spotkanie z dziećmi
  Spotkanie z dziećmi
 • Dzielnicowi podczas kontroli półkolonii
  Dzielnicowi podczas kontroli półkolonii
 • Dzielnicowi podczas kontroli półkolonii
  Dzielnicowi podczas kontroli półkolonii
Powrót na górę strony