Zawracając doprowadził do groźnej kolizji. Zatrzymane prawo jazdy

Na szczęście tylko ogólnych potłuczeń ciała doznał kierujący audi, który zderzył się z osobowym oplem. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący oplem podczas manewru zawracania nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia pojazdów. 62-latek stracił prawo jazdy.

Wczoraj (14.11.2016) po godz. 21:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Pietrasze na terenie gminy Świętajno doszło do zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący osobowym oplem podczas manewru zawracania, nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego zderzył się z jadącym w kierunku Giżycka samochodem osobowym marki audi. Zdarzenie zarejestrowała kamerka umieszczona w samochodzie poszkodowanego.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.77 MB)

 

 

Kierujący audi z podejrzeniem urazu kręgosłupa szyjnego został przetransportowany do szpitala w Giżycku. Na szczęście, jak się później okazało, doznał on jedynie ogólnych potłuczeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że 62-latek był trzeźwy.

Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieszkańcowi gminy Wydminy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

 

Powrót na górę strony