Jak zachować się na drodze, aby być bezpiecznym. Spotkania z uczniami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły"

Co roku policjanci oleckiej komendy prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonie szkół oraz na drogach prowadzących do placówek opiekuńczo – wychowawczych. Są to również akcje profilaktyczne i spotkania z uczniami podczas których policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

W miniony czwartek (24.11) policjanci Komedy Powiatowej Policji w Olecku na czele z Komendantem insp. Andrzejem Żylińskim oraz Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Ewą Papadopulu wraz z Burmistrzem Olecka Wacławem Olszewskim odwiedzili 6 szkół na terenie gminy Olecko.

Podczas spotkań uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze. Policjanci przypomnieli także najmłodszym jak ważne jest noszenie odblasków kiedy poruszamy się po zmroku.

 

Podczas akcji Burmistrz Wacław Olszewski wręczył najmłodszym kamizelki odblaskowe. Część uczniów, pod okiem mundurowych, zdobyte podczas spotkania umiejętności trenowała na przejściu dla pieszych.

 

 

Policjanci przy okazji prowadzonej akcji apelują także do kierowców o większą czujność i uwagę na drodze. Pamiętajmy, że dzieci bywają nie w pełni świadome przepisów obowiązujących w ruchu drogowym i należy wobec nich zachować szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zachowania.