Dzielnicowi - Dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Dzielnicowy

Rejon nr 1, ulice miasta Olecka:

 

 sierż. szt. Roman Kalski

Ulice:

Asnyka, Broniewskiego, Cisowa, Czesława Miłosza, Grunwaldzka, Jagiellońska, Janusza Korczaka, Jeziorna, Kajki, Konopnickiej,  Lipowa, Mazurska, Młynowa, Mickiewicza, Norwida, Nocznickiego,  Osiedle Nad Legą, Orzeszkowej, Partyzantów, Plac Wolności, Plac Zamkowy, 1-go Maja, Przybyszewskiego, Reymonta, Reja,  Słowackiego, Syrokomli, Stroma, Sienkiewicza, Warmińska, Wąska, Wodna, Zamkowa, Zyndrama, Żeromskiego.


Przyjmuje interesantów: 19-400 Olecko ul. Zamkowa 1 pokój nr 3 tel. (87) 520 72 41, 887 876 455

email: dzielnicowy.olecko1@ol.policja.gov.pl

 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytowego, realizowanego w okresie od 1 stycznia 2019 r.  do 30 czerwca 2019 r.

Na podstawie oczekiwań społecznych zgłoszonych przez dyrekcję ZST w Olecku oraz zgłoszeń odnotowanych dzięki KMZB ustalono, że podstawowym problemem  jest grupowania się młodzieży w rejonie kamiennego mostu przy ulicach Partyzantów i Placu Zamkowym, lokalu „Prosto z Mostu” oraz Zespołu Szkół Technicznych w Olecku w godzinach lekcyjnych oraz wieczornych. Osoby te - także niepełnoletnie - palą wyroby tytoniowe na ww. terenie, zaśmiecają go, a także dokonują dewastacji obiektów szkoły oraz budynków przyległych poprzez umieszczanie na nich obrazów oraz napisów powszechnie uważanych za obraźliwe. Zadaniem priorytetowym dzielnicowego jest wyeliminowanie problemu poprzez częste kontrole rejonu zagrożonego, zwiększenie liczby patroli w miejscach zagrożonych oraz nawiązanie współpracy z dyrekcją ZST i właścicielem lokalu "Prosto z Mostu".

 

Rejon nr 2, ulice miasta Olecka:

    st. sierż. Anna Wąsowicz   

 Ulice:
 
Armii Krajowej, Akacjowa, Brzozowa, Cicha, Chopina, Czerwonego Krzyża,  Gdańska, Gołdapska, 11-go Listopada, Kamienna, Kasztanowa, Kiepury, Klonowa, Kolejowa, Kopernika, Legusa, Leśna, Letnia, Ludowa, Moniuszki, Paderewskiego, Pawłowskiego, Plac Wieży Ciśnień,  Parkowa, Przykamienna, Sembrzyckiego, Składowa,Słoneczna,  Słowiańska, Sokola, Spacerowa, Sportowa, Szymanowskiego, Szermety, Środkowa, Tunelowa, Wiejska, Wieniawskiego, Wierzbowa, Wojska Polskiego, Zielona.

 Przyjmuje interesantów: 19-400 Olecko ul. Zamkowa 1 pokój nr 3 tel. (87) 520 72 41, 887 876 243

email: dzielnicowy.olecko2@ol.policja.gov.pl
 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytowego, realizowanego w okresie od 1 stycznia 2019 r.  do 30 czerwca 2019 r.

W rejonie służbowym nr II na terenie obiektu MOSiR – hala widowiskowo sportowa Lega, teren boisk, kortów oraz plaży miejskiej, ul. Parkowa 1 w Olecku dochodzi do grupowania się młodzieży w wieku 10-16 lat. Osoby te na terenie obiektu zakłócają ład i porządek publiczny oraz nie stosują się do przyjętego regulaminu ośrodka, co powoduje obniżenie poczucia bezpieczeństwa na terenie obiektu, a co za tym idzie bezpieczne i optymalne korzystanie z jego infrastruktury. Wskazany teren jest również miejscem przebywania młodzieży szkolnej będącej na wagarach szkolnych, co jest przejawem demoralizacji. Do zachowań tych dochodzi na przełomie całego tygodnia w godzinach pracy obiektu, pomimo tego, iż teren obiektu objęty jest wewnętrznym monitoringiem.Działaniem priorytetowym objęte będzie zagrożenie wynikające z oczekiwań społecznych, problemów z zachowaniem obecnych na terenie obiektu grup młodzieży czy też z wagarowaniem uczniów zgłaszanych bezpośrednio dzielnicowemu przez pracowników szkół, wychowawców Domu Dziecka, jak i pracowników Hali Lega.

 
 

Rejon nr 3, ulice miasta Olecka:    

 
mł asp. Rafał Wasilewski

 

Ulice:
 
Aleja Zwycięstwa, Baczyńskiego, Batorego, Dąbrowskiej, Kasprowicza, Kochanowskiego, Kościuszki, Lesk, Łąkowa, Osiedle Lesk, Osiedle Siejnik, Prusa,Produkcyjna, Rzemieślnicza, Rzeźnicka, Staffa, Stanisława Lema, Siejnik, Szosa Ełcka,  Szosa Świętajno, Tartaczna, Tuwima, Wiśniowa, Zana, Zamostowa.
                      
 
Przyjmuje interesantów : 19-400 Olecko ul. Zamkowa 1 pokój nr 3 tel. (87) 520 72 41, 887 876 485
 
email: dzielnicowy.olecko3@ol.policja.gov.pl
 
 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytowego, realizowanego w okresie od 1 stycznia 2019 r.  do 30 czerwca 2019 r.

Na podstawie podstawie informacji przekazanych przez mieszkańców, jak również na podstawie analizy KMZB i SWD podstawowym problemem  jest nieprawidłowe parkowanie pojazdów w Olecku na Alei Zwycięstwa 37-39.  Zadaniem priorytetowym dzielnicowego jest wyeliminowanie problemu nieprawidłowego parkowania w wymienionym rejonie poprzez systematyczne kontrole wymienionych rejonów  w ramach pełnionej służby obchodowej połączonej z krótkotrwałymi obserwacjami, bezwzględne reagowanie na przypadki łamania prawa celem stosowania represji karnej wobec sprawców wykroczeń porządkowych oraz systematyczne rozmowy profilaktyczne przeprowadzane z mieszkańcami w ramach pełnionych służb obchodowych.

 

 

Rejon nr 4, miejscowości gminy Olecko:asp. szt.  Krystian Ułanowicz
 
Miejscowości:
 
 Babki Oleckie, Bialskie Pola, Biała Olecka, Borawskie, Dąbrowskie, Dobki, Doliwy, Duły, Dworek Mazurski, Gordejki, Jaśki, Judziki, Kolonia Olecko, Kukowo, Lenarty, Łęgowo, Możne, Ogrody "RUCZAJ", Olszewo, Giże, Pieńki, Plewki, Raczki Wielkie, Rosochackie, Sedranki, Ślepie, Szczecinki, Zabielno, Zajdy, Zielonówek.
  
Przyjmuje interesantów: 19-400 Olecko ul. Zamkowa 1 pokój nr 3 tel. (87) 520 72 41, 887 876 454
 
email: dzielnicowy.olecko4@ol.policja.gov.pl
 
 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytowego, realizowanego w okresie od 1 lipca 2018 r.  do 31 grudnia 2018 r.

W rejonie służbowym nr 4, na terenie Szkoły Podstawowej w Judzikach dochodzi do grupowania się młodzieży w godzinach wieczorowych po zamknięciu placówki.Osoby te zaśmiecają ww. teren oraz dokonują dewastacji altanki oraz obiektów znajdujących się na placu zabaw. Teren szkoły jest oświetlony i ogrodzony, a ponadto na budynku znajdują się również kamery monitoringu. Jednakrejon, w którym występuje zagrożenie nie jest oświetlony oraz objęty monitoringiem. Opisany problem powoduje obniżenie poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności, a ponadto uniemożliwia optymalne korzystanie z infrastruktury znajdującej się na terenie placówki szkolnej. Zagrożenie, które będzie objęte działaniami priorytetowymi wynika przede wszystkim z oczekiwań społecznych zgłoszonych przez pracowników SP w Judzikach. Dotychczas nie zgłaszano przedmiotowych sytuacji.

 
 
 

Rejon nr 5, miejscowości gminy Kowale Oleckie:

mł. asp. Paweł Warsiewicz

          Miejscowości:

Borki, Borkowina, Chełchy, Cicha Wólka, Czerwony Dwór, Czukty, Daniele, Dorsze, Drozdowo, Drozdówek, Dunajek, Golubki, Golubie Wężewskie, Gorczyce, Guzy, Jabłonowo, Kalniszki, Kiljany, Kowale Oleckie, Kucze, Lakiele, Leśny Zakątek, Monety, Mściszewo, Osada Leśna, Piastowo, Rogówko, Sokółki, Stacze, Stożne, Szarejki, Szeszki, Szwałk, Wężewo, Wierzbianka, Zawady, Żydy.

Przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 8.00 - 10.00 oraz we czwartki w godzinach 17:00-19:00 Adres:19-420 Kowale Oleckie ul. Mereckiego  5
tel. 504 042 987        

email: dzielnicowy.olecko5@ol.policja.gov.pl

W przypadku nieobecności kontakt z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych 

asp. sztab. Piotr Kacprzyk

tel: (0-87) 520-72-51

email: piotr.kacprzyk@olecko.ol.policja.gov.pl

 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytowego, realizowanego w okresie od 1 lipca 2019 r.  do 31 grudnia 2019 r.

Podczas prowadzonych służb obchodowych na terenie gminy Kowale Oleckie, informacji uzyskanych od mieszkańców tudzież poprzez platformę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ustalono iż w rejonie budynków mieszkalnych przy ul. Kościuszki 82A oraz 82B w Kowalach Oleckich zgłaszany jest fakt wałęsających się bezpańskich psów. Od stycznia do czerwca 2019r. poprzez KMZB łącznie dokonano 9 zgłoszeń w tym zakresie. Jak ustalono, część z biegających luzem psów jest bezpańskich, a pozostała posiada właścicieli, którzy to niewłaściwie sprawują opiekę nad nimi naruszając przy tym normy prawa wykroczeń oraz przepisów szczegółowych. Zwierzęta te są niejednokrotnie agresywne w stosunku do ludzi. Dzielnicowy przy współpracy z policjantami służb zewnętrznych podejmie działania dążące do eliminacji opisanych zachowań poprzez stosowanie środków oddziaływania wychowawczego oraz kar wobec osób łamiących przepisy prawa w rażący sposób. Ponadto, w nawiązaniu współpracy z jednostkami pozapolicyjnymi dążyć będzie do wyłapania i umieszczenia we właściwej placówce psów nieposiadających właścicieli.

                        

Rejon nr 6, miejscowości gminy Świętajno oraz OleckA:

 asp. Tomasz Topolski

 

Miejscowości:

Barany, Borki, Chełchy, Cichy, Dworackie, Dudki, Dunajek, Dybowo, Gąski, Giże, Gryzy, Jelonek, Jurkowo, Jurki, Kije, Kolonia Zajdy, Krzywe, Kukówko, Leśniki, Mazury, Niemsty, Nowiny, Orzechówek, Pietrasze, Połom, Rogajny, Rogowszczyzna, Smolniki, Sulejki, Świętajno, Świdrówko,  Wronki,  Zalesie.

 
                            
Przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 8.00 - 10.00 oraz środy w godzinach 17.00-19.00 Adres: 19-411 Świętajno 104   (budynek Urzędu Gminy)
tel. 517 216 788

email: dzielnicowy.olecko6@ol.policja.gov.pl

W przypadku nieobecności kontakt z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych 

asp. sztab. Piotrem Kacprzyk

tel: (0-87) 520-72-51

email: piotr.kacprzyk@olecko.ol.policja.gov.pl

 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytowego, realizowanego w okresie od 1 lipca 2019 r.  do 31 grudnia 2019 r.

Podczas prowadzonych służb obchodowych na terenie gminy Świętajno, informacji uzyskanych od mieszkańców tudzież poprzez platformę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ustalono iż w rejonie budynków mieszkalnych w m. Cichy  zgłaszany jest fakt wałęsających się bezpańskich psów. Jak ustalono, część z biegających luzem psów jest bezpańskich, a pozostała posiada właścicieli, którzy to niewłaściwie sprawują opiekę nad nimi naruszając przy tym normy prawa wykroczeń oraz przepisów szczegółowych. Zwierzęta te są niejednokrotnie agresywne w stosunku do ludzi. Dzielnicowy przy współpracy z policjantami służb zewnętrznych podejmie działania dążące do eliminacji opisanych zachowań poprzez stosowanie środków oddziaływania wychowawczego oraz kar wobec osób łamiących przepisy prawa w rażący sposób. Ponadto, w nawiązaniu współpracy z jednostkami pozapolicyjnymi dążyć będzie do wyłapania i umieszczenia we właściwej placówce psów nieposiadających właścicieli.

 

Rejon nr 7, miejscowości gminy Wieliczki:

mł. asp. Karol Żukowski

Miejscowości:

Babki Gąseckie, Bartkowski Dwór, Cimochy, Cimoszki, Dzięgiele Oleckie, Gąsiorówko, Godziejewo, Guty, Imionki, Jelitki, Kijewo, Kleszczewo, Krupin, Lipkowo,  Markowskie, Niedźwiedzkie, Nowy Młyn, Norki, Nory, Olecko Małe,  Puchówka, Raczki Nowe, Skowronki, Sobole, Starosty, Szeszki, Szosa Wieliczki, Świdry, Wólka Kijewska, Urbanki, Wieliczki, Wilkasy, Wojnasy, Zatyki.

Przyjmuje interesantów we wtorki w godzinach 17:00-19:00 oraz piątek w godz. 8.00-10.00; Adres: 19-404 Wieliczki ul. Lipowa 
tel. 504 042 982

email: dzielnicowy.olecko7@ol.policja.gov.pl

W przypadku nieobecności kontakt z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych 

asp. sztab. Piotrem Kacprzyk

tel: (0-87) 520-72-51

email: piotr.kacprzyk@olecko.ol.policja.gov.pl

 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytowego, realizowanego w okresie od 1 lipca 2019 r.  do 31 grudnia2019 r.

W trakcie prowadzonych służb obchodowych na terenie gminy Wieliczki stwierdzono, iż  głównym problemem są piesi oraz rowerzyści na trasie Wieliczki-Nory, którzy nie używają kamizelek i elementów odblaskowych po zmierzchu. Zagrożenie, które będzie objęte działaniami priorytetowymi wynika przede wszystkim z oczekiwań społecznych tj. radni Gminy Wieliczki na sesji rady jak i społeczeństwo lokalne wnosili o kontrolę powyższej trasy. Prawidłowe używanie elementów i kamizelek odblaskowych przez pieszych i rowerzystów ma istotne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niedopełnienie powyższego obowiązku powoduje znaczny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Z analiz stanu bezpieczeństwa z ostatniego półrocza wynika, że na wskazanej trasie odnotowano trzy zdarzenia drogowe: w tym wypadek drogowy z udziałem rowerzysty oraz dwie kolizje drogowe związane z nieprawidłowym używaniem elementów odblaskowych przez uczestników ruchu drogowego.