Oleccy policjanci spotkali się z seniorami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oleccy policjanci spotkali się z seniorami

O granicy zaufania do drugiego człowieka, atrakcyjnych z pozoru umowach, o metodach działania oszustów, bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o roli dzielnicowego rozmawiali oleccy policjanci z seniorami Uniwersytetu III Wieku.

Wczoraj (29.11.2017 r.) w sali kina „Mazury Garbate” oleccy policjanci spotkali się z seniorami Uniwersytetu III Wieku. Mundurowi omówili w jakich sytuacjach seniorzy mogą paść ofiarami złodziei oraz oszustów, przestrzegali przed zbytnią ufnością wobec obcych oraz o nie wpuszczanie do mieszkań nieznanych osób. W czasie spotkania policjanci mówili również jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomnieli także o konieczności noszenia odblasków.

Podczas spotkania przedstawiono dzielnicowych tzw. „miejskich”, którzy omówili na czym polega ich służba, jakie ulice znajdują się w ich podległym rejonie oraz jak można się z nimi kontaktować. Policjanci odpowiedzieli również na zadane przez zgromadzonych pytania oraz  wysłuchali problemów z jakimi spotykają się osoby starsze.