Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie motorowerzysty z samochodem osobowym! Policjanci apelują o ostrożność na drodze

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. Kierujący jednośladem z urazem kończyn został przetransportowany do szpitala w Suwałkach. Policjanci apelują do wszystkich uczestników dróg o rozwagę i ostrożność.

Wczoraj (19.11) około godz. 16:00 w miejscowości Sedranki na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 653 z ul. Gołdapska doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierująca osobowym seatem, jadąc od strony Gołdapi w kierunku Suwałk, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście jadącemu z Olecka w kierunku Gołdapi. Mężczyzna w wyniku zderzenia doznał urazu kończyn i został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.

Badanie alkomatem wykazało, że oboje kierujący byli trzeźwi.

Funkcjonariusze kierującej samochodem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali prawo jazdy.

 

Oleccy policjanci apelują również do wszystkich kierujących o ostrożność i rozwagę w związku z pierwszymi przymrozkami i zwiastunem nadchodzących zimowych warunków atmosferycznych Mróz, opady śniegu, marznąca mżawka, ślisko na jezdni to niekorzystne warunki atmosferyczne z jakimi będziemy się zmagać w okresie zimowym. Takie okoliczności będą wymagały od nas większej ostrożności.

Wielu kierowcom wydaje się, że droga jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska.

Każdy kierowca lub użytkownik pojazdu powinien przygotować auto do zimy. Przede wszystkim należy zmienić ogumienie, wymienić płyny na zimowe, sprawdzić stan akumulatora.

Z uwagi na szybko zapadający zmrok należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.