Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał za szybko, nie posiadał uprawnień i był pod działaniem środków odurzających

Nadmierna prędkość i narkotyki – to przewinienia wobec, których policjanci nie maja taryfy ulgowej. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Gołdap, który przekroczył dozwoloną prędkość o 24 hm/h i znajdował się pod działaniem środków odurzających.

W środę (31.10.2018 r.) przed godz. 16:00 w Olecku na ul. Kościuszki policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. 30-latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 74 km/h. Ponadto zarówno kierujący jak i jego pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec gminy Gołdap nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a dowód rejestracyjny pojazdu został już wcześniej zatrzymany. 

W czasie wykonywanych czynności kierujący zachowywał się nerwowo, w związku z tym policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i przeprowadzili badanie testem narkotykowym, które wykazało w organizmie mężczyzny obecność substancji zabronionych.  

 

W związku z tym od 30-latka pobrano krew do dalszych badań.

 

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.