Policyjne działania „ZNICZ 2018” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „ZNICZ 2018”

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych spodziewany jest znaczny wzrost natężenia ruchu na głównych drogach powiatu oleckiego. W ciągu tych dni czeka nas więcej samochodów na drogach i pieszych odwiedzających cmentarze. Aby każdy bezpiecznie dotarł do nekropoli oraz powrócił do domu oleccy policjanci będą czuwać nad drogowym bezpieczeństwem. Funkcjonariusze nie tylko będą dbali o nasze bezpieczeństwo, ale również będą służyli pomocą. Jednak w stosunku do sprawców przestępstw i wykroczeń będą reagować zdecydowanie stosując środki prawne przewidziane w tym zakresie.

Od jutra - 31 października do niedzieli - 4 listopada będą trwały wzmożone działania prewencyjno - kontrolne w ramach ogólnopolskiej akcji „Znicz 2018”. Policjanci będą nadzorować drogi prowadzące do cmentarzy i położone w ich pobliżu, na których może dochodzić do zakłócenia płynności ruchu.


 
W tym czasie policjanci ruchu drogowego w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach będą czuwali nad bezpiecznym przemieszczaniem się na trasach. Policjanci oprócz stałego nadzoru nad zachowaniami wszystkich uczestników ruchu będą  na bieżąco eliminowali utrudnienia w poruszaniu się po drogach. Tam, gdzie będzie taka potrzeba pokierują ręcznie ruchem, rozładują tworzące się w miejscach dojazdowych do cmentarzy zatory. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierujących, zwracać uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci oraz przede wszystkim stosowanie się do obowiązujących przepisów.


By ten czas upłynął w spokojnej atmosferze, by każdy z nas dotarł bezpiecznie  do celu, by bezpiecznie wrócił do domu, by każdy znalazł chwilę na zadumę i  spotkanie z rodziną przy grobach bliskich musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o  wzajemnym szacunku na drodze, o przygotowaniu aut do długich podróży i o tym, by stosować się do przepisów.

 

Bądźmy także  czujni przygotowując się do tego szczególnego dnia, podczas sprzątania nagrobków. Pamiętajmy, że to złodziej będzie nas pilnował i czekał na dogodną dla

niego sytuację. Odkładając torebkę w nieodpowiednie miejsce bez nadzoru nawet nie zdążymy się zorientować kiedy ją utracimy a z nią dokumenty, pieniądze, telefon.
 


Policjanci przypominają pieszym, jak bardzo ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Po południu, czy wieczorem ubrani w odzież ciemnego koloru jesteśmy dla kierowców niewidoczni. Opaska na ręku, przypięty do płaszcza świecący znaczek sprawią, że zaistniejemy na drodze.
 

 

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHUZ uwagi na wzmożony ruch przy nekropoliach zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

 

W dniu 29.10 w Olecku na ul. Gołdapskiej wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W tym rejonie odwiedzającym olecki cmentarz zostanie wyznaczony parking przy sklepie Biedronka.

 


W Kowalach Oleckich na ul. Kościuszki na trasie Gołdap – Olecko, droga krajowa nr 65,  będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na poboczu drogi po stronie cmentarza.


Natomiast w rejonie cmentarza pomiędzy miejscowościami Ślepie i Gąski zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi oraz stopniowe ograniczenie prędkości od 70 do 50 km/h.