Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na pracownicę sklepu. O dalszym losie dwóch 15-latków zadecyduje sąd

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie dwóch 15-latków podejrzanych o rozbój. Zamaskowani nastolatkowie wyposażeni w pałkę teleskopową napadli na pracownicę jednego ze sklepów w Olecku. W konsekwencji zabrali pieniądze oraz papierosy. Poszkodowana trafiła do szpitala, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło 22 października br. około godziny 21.50 przy ul. Kościuszki w Olecku. Z ustaleń policjantów wynika, że jeden z młodych mężczyzn wszedł zamaskowany do sklepu, uderzył pracownicę w głowę pałką teleskopową i ukradł pieniądze z kasy oraz papierosy, drugi - również zamaskowany stał "na czatach" z nożem przed sklepem. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, jej życie nie jest zagrożone.

Natychmiast po zgłoszeniu policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali dwóch mężczyzn - świadków, którzy ujęli jednego ze sprawców. Drugiego zatrzymali policjanci. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze, papierosy oraz zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty, które użyto podczas napadu.

Sprawcami  rozboju okazali się dwaj 15-latkowie, z relacji których wynika, że napad zaplanowali parę godzin wcześniej. W tym celu uzbroili się w nóż i pałkę teleskopową oraz ułożyli scenariusz, z którego wynikało, że zamierzają ukraść pieniądze oraz papierosy.

Za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Niezwykle budująca jest postawa dwóch mężczyzn, którzy mieli odwagę i ujęli jednego z uciekających sprawców.