Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niespokojny początek weekendu na drogach powiatu. Policjanci apelują o ostrożność!

Piątkowe popołudnie to dopiero początek weekendu… Niestety na drogach powiatu zaczął się on niespokojnie. Tylko wczoraj policjanci odnotowali wypadek i dwie kolizje. Ponadto zatrzymano nietrzeźwą kierującą motorowerem.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło po godz. 16:00 na drodze powiatowe nr 1909N w pobliżu miejscowości Małe Olecko gm. Wieliczki. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, w wyniku czego doszło do zderzenia.

Motorowerem podróżowały dwie osoby. Pasażerka z urazem nogi została przetransportowana do szpitala w Ełku, zaś kierujący z licznymi złamaniami do szpitala w Suwałkach.

Kierowca audi był trzeźwy i jechał sam.

 

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godz. 18:00 w miejscowości Rogówko w gm. Kowale Oleckie.  Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że z prawego pobocza wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Renault wbiegł koń.

Na szczęście kierujący i jego pasażerka nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Niestety w wyniku zderzenia zwierze padło.  

 

W czasie zabezpieczania miejsca  zdarzenia z koniem, będący na miejscu strażacy zauważyli kierującą motorowerem, która mogła być pijana.  W związku z tym kobieta została zatrzymana i przekazana policjantom. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 30-latki blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto podczas sprawdzenia policyjnych baz danych okazało się, że kobieta posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Ostatnia kolizja miała miejsce około godz. 23:00 w miejscowości Możne. Kierujący samochodem osobowym marki Opel nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Volkswagen, w wyniku czego doszło do zderzenia.

Kierujący podróżowali sami i nie odnieśli żadnych obnażeń.

19-latek został ukarany mandatem karnym  w wysokości 250 zł.

 

Mimo sprzyjającej aury i ładnej pogody oleccy policjanci odnotowują wypadki, liczne kolizje na drogach oraz zdarzenia na parkingach.  W związku  z tym apelują o zmniejszenie prędkości, zachowanie odpowiedniej odległości od innych pojazdów, a także zachowanie szczególnej uwagi za kierownicą. Nieprzestrzeganie przepisów, roztargnienie lub pośpiech stanowią główne przyczyny tego rodzaju zdarzeń.