Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Widoczny uczeń to bezpieczny uczeń- przedszkolaki otrzymały odblaski

Co roku policjanci oleckiej komendy prowadzą działania profilaktyczne, których celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonie szkół oraz na drogach prowadzących do placówek opiekuńczo – wychowawczych. Są to również spotkania z uczniami podczas których policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

Dzisiaj (05.10.2018 r.) takie spotkanie oleccy policji wraz z redaktorami Głosu Olecka przeprowadzili z uczniami przedszkola w Wieliczkach.  

Policjanci zapoznali najmłodszych z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze oraz przypomnieli jak ważne jest noszenie odblasków kiedy poruszamy się po zmroku.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od wójta gminy Wieliczki kamizelki odblaskowe i tak wyposażeni ruszyli na przejście dla pieszych, gdzie pod okiem mundurowych sprawdzali swoje umiejętności.

 

Policjanci przy okazji prowadzonej akcji apelują także do kierowców o większą czujność i uwagę na drodze. Pamiętajmy, że dzieci bywają nie w pełni świadome przepisów obowiązujących w ruchu drogowym i należy wobec nich zachować szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zachowania.