Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli. Był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem

Oleccy policjanci ruchu drogowego w czasie pościgu zatrzymali mężczyznę, który kierując motocyklem, nie zatrzymał się do kontroli. 23-latek odpowie przed sądem za przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (25.09.2018) przed godz. 18:00 policyjny patrol drogówki w miejscowości Markowskie gm. Wieliczki  zauważył  motocyklistę jadącego bez świateł.  W związku z tym wydali  kierującemu sygnał do zatrzymania się. Motocyklista jednak go zignorował i przyśpieszył. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę, który zjechał w drogę polną i próbował ukryć się za drzewami.

 

Po wylegitymowaniu motocyklistą okazał się mieszkaniec powiatu oleckiego. Podczas kontroli policjanci zauważyli, że jest on pijany. Badanie alkomatem, wykazało w jego organizmie ponad 0,7 promila alkoholu.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 23-latek nie posiada uprawnień  do kierowania motocyklem oraz, że bieżnik opon w pojeździe jest nadmiernie zużyty.

 

W związku z zasiniałą sytuacją mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i dowód rejestracyjny motocykla.

 

Teraz mieszkaniec powiatu oleckiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, przestępstwo określone w art. 178 b Kodeksu Karnego, a także popełnione  wykroczenia

 

Przypominamy!

1 czerwca 2017 r. weszły w życie nowe przepisy, które regulują nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, traktując zachowanie takich kierujących jako przestępstwo określone w art. 178b kk. Każdemu kierowcy, który będzie uciekał przed policją grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego uciekinier musi liczyć się z tym, że starci prawo jazdy nawet na 15 lat.