Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znów posypały się zdarzenia drogowe. Kierowco! Zachowaj rozwagę i ostrożność!

Oleccy policjanci wystosowują liczne apele o ostrożność na drogach. Mimo to wciąż odnotowują liczne zdarzenia. Tylko w miniony weekend doszło do kilku kolizji. Kierowco! Wielu takich sytuacji można uniknąć zachowując rozwagę i ostrożność!

ustalili policjanci ruchu drogowego kierujący osobowym audi najprawdopodobniej zasnął i zjechał z drogi do ogrodu pobliskiej posesji, uszkadzając ogrodzenie, drzewka oraz elewacje budynku.

36-latek podróżował sam i został pouczony.

 

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę (30.06.) po godz. 11:00  na trasie Świętajno – Olecko. Jak ustalili funkcjonariusze kierująca samochodem osobowym marki Renault, widząc pojazd wyjeżdżający z drogi podporządkowanej i przekraczający oś, zaczęła gwałtownie hamować w celu uniknąć zderzenia.  W tym czasie kierujący osobowym audi, jadący za kobietą,  nie dostawał prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył renault.

Pojazdami łącznie podróżowało pięć osób. Pasażerka audi została przetransportowana do szpitala w Ełku. Inni uczestnicy nie potrzebowali pomocy medycznej.

Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że zarówno kierujący audi jak i kierująca renault byli trzeźwi.

 

Trzecie zdarzenie miało miejsce 30.06. po godz. 16:00 na drodze wojewódzkiej nr 655 pomiędzy miejscowościami Pietrasze – Wronki.  Z ustaleń policjantów wynika, iż kierujący volkswagenem wykonując manewr wyprzedzania pojazdu poprzedzającego, nie upewnił się czy ma dostateczne miejsce na wykonanie manewru, w wyniku czego zderzył się z jadącym z naprzeciwka  pojazdem marki Volkswagen.

Pojazdami jechało łącznie pięć osób. Na szczęście nikt nie doniósł żadnych obrażeń.

58-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym  został ukarany mandatem karnym.

 

W sobotę 30.06. około godz. 21:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Kowale Oleckie. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym, zjeżdżając ze wzniesienia uderzył w krowę po czym zjechał na pastwisko uszkadzając ogrodzenie.

Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn.

Podczas badania alkomatem okazało się, że kierujący ma około promil alkoholu w organizmie. 26-latek nie przyznawał się do kierowania pojazdem w związku z czym został zatrzymany w policyjnym areszcie. Andrzej R. po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i przyznał się do winy.

Ponadto za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzenie pojazdu nie posiadając do tego uprawnień został ukarany mandatami karnymi.

W związku z tymi zdarzeniami oleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

To od nas samych zależy czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Przewidujmy co może zdarzyć się na drodze. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.