Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony po trzech dniach odnalazł się… w Niemczech

Trzydniowe poszukiwania zaginionego 54-latka w powiecie oleckim zostały zakończone. Mężczyzna cały i zdrowy został odnaleziony… na terenie Niemiec.

Od niedzieli (13.05.2018) trwały poszukiwania pewnego 54-letniego mężczyzny w powiecie oleckim. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli policjanci, strażacy oraz płetwonurkowie. Założony czarny scenariusz wydawał się prawdopodobny, gdyż odzież i buty mężczyzny znaleziono na brzegu jeziora Olecko Wielkie.

Dzisiaj (16.05.2018) poszukiwania zostały zakończone. 54-latek odnalazł się na szczęście nie pod powierzchnią jeziora, a na terenie Niemiec. Jak ustalili policjanci mężczyzna zatrzymał przejeżdżającego przez Olecko ełczanina z prośbą – jak tłumaczył policjantom - o pomoc w „doprowadzeniu jego życia do porządku”. Nieznajomy nieoczekiwanie wyciągnął do niego pomocną dłoń.

Z uwagi na to, że 54-latek miał bardzo brudną odzież, mężczyzna dał mu ubrania, które posiadał przy sobie i poszedł z nim na brzeg jeziora, aby się przebrał. Po tym, pozostawiając ubrania na Ścieżce Wiewiórczej, zawiózł mężczyznę do Niemiec.

W rozmowie z policjantami 54-latek potwierdził, że jest cały i zdrowy, a w Niemczech podjął nawet już pracę. Mężczyzna nawiązał również kontakt ze swoją rodziną.