Wywrócił pojazd z deskami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wywrócił pojazd z deskami

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło na drodze krajowej numer 65. Kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą wjechał do rowu. Mężczyzna wiózł deski do fabryki. W trakcie zabezpieczania drogi krajowej, „wpadł” kierujący motorowerem, który nie dość, że prowadził jednoślad pod wpływem alkoholu to prowadził go mając orzeczony sadowy zakaz.

Wczoraj (8 maja 2018 r) około godziny 08:20 dyżurny oleckiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej  numer 65, Olecko-Ełk. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania wraz z przyczepą, na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu.

Na miejsce zdarzenia została skierowana Straż Pożarna, która uwolniła zakleszczonego w kabinie kierowcę przekazując go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Kierujący z obrażeniami ciała został przetransportował do Szpitala w Ełku.

Okoliczności i przebieg zdarzenia wyjaśniane są przez policję. Tego samego dnia kilka minut po godzinie 12:00, funkcjonariusz prewencji podczas zabezpieczania drogi krajowej numer 65, zauważył kierującego motorowerem, którego zachowanie wskazywało że może być pod wpływem alkoholu. Policjant zatrzymał kierującego motorowerem KYMCO, którym okazał 24-latek. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik badania to prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało motorower nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a kierujący posiadał orzeczony przez sąd zakaz  prowadzenia pojazdów. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał ponownie przed sądem za niestosowanie się do prawomocnego wyroku sądowego.