Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli pokrywy studzienek kanalizacyjnych - usłyszeli po 4 zarzuty

Oleccy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzieże pokryw studzienek kanalizacyjnych. Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszało po 4 zarzuty.

W środę 20 grudnia br policjanci oleckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego samochodem osobowym marki Mitsubishi. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli, iż w pojeździe przewożone są pokrywy studzienek kanalizacyjnych.

Z uwagi, iż wcześniej oleccy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach pokryw na terenie całego powiatu, a osoby podróżującego pojazdem nie potrafiły wyjaśnić skąd one pochodzą wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.

Do policyjnego aresztu trafiły cztery osoby w wieku od 19 do 24 lat.

Podczas podjętych czynności funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 3 z 4 zatrzymanych osób, przez ostatni miesiąc na terenie powiatu oleckiego dokonały kradzieży 16 żeliwnych pokryw studzienek kanalizacyjnych o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych.

Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszało po 4 zarzuty. Wszyscy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. 4 z zatrzymanych osób została przesłuchana i zwolniona.

Przypominamy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.