Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby ranne w dwóch zdarzeniach drogowych. Policjanci apelują o ostrożność!

Wczoraj na drogach powiatu oleckiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce w Olecku. Kierujący volkswagenem dostał ataku padaczki w wyniku czego uderzył w zaparkowane pojazdy. Jak się okazało był pijany. Do drugiego zdarzenia doszło na trasie Olecko – Giżycko w pobliżu miejscowości Wronki. Kierujący renaultem po zakończeniu manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

O pierwszym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Olecku na Placu Wolności oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony przed godz. 11:00. Policjanci którzy pojechali na miejsce, ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen dostał ataku padaczki w wyniku czego zjechał z drogi, uszkodził słupki ochronne przy przejściu dla pieszych, a następnie uderzył w pojazdy zaparkowane na pobliskim parkingu.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Olecku. Na szczęście jak się okazało, nie doznał on żadnych obrażeń ciała.

Ponadto podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 51-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,2 promila alkoholu.

Teraz Czesław L. odpowie za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu.

 

Również wczoraj przed południem oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Olecko – Giżycko w pobliżu miejscowości Wronki. Policjanci ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Renault po zakończeniu manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia obrażenia odniósł pasażer Renault. Z urazem kończyn, kręgosłupa oraz głowy został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Ełku.

22-letni kierujący nie odniósł żadnych poważnych obrażeń ale również został przetransportowany do szpitala w Olecku.

Mieszkaniec Olecka był trzeźwy.

 

W związku z wciąż licznymi zdarzeniami na drogach powiatu oleccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę!!!

Od początku roku na naszych drogach doszło już do 12 wypadków drogowych, w których 16 osób zostało rannych a 4 poniosły śmierć.

W związku z tym policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych,. a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

To od nas samych zależy czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Przewidujmy co może zdarzyć się na drodze. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.