Podsumowanie ferii zimowych 2017 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie ferii zimowych 2017

Oleccy policjanci od piątku 20 stycznia prowadzili wzmożone działania „Bezpieczne Ferie 2017”. Jak co roku policjanci czuwali nad bezpiecznym wypoczynkiem najmłodszych oraz bezpieczeństwem na naszych drogach.

Już w okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek  w szkołach prowadzone były spotkania policjantów z gronem pedagogicznym oraz uczniami. Funkcjonariusze podczas rozmów profilaktycznych przestrzegali i przypominali o potencjalnych zagrożeniach na jakie narażone są dzieci oraz sposobach ich przeciwdziałania. Łącznie na terenie powiatu oleckiego policjanci przeprowadzili 41 spotkań z uczniami oraz 3 ich rodzicami.

 

Funkcjonariusze w czasie ferii wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej prowadzili również kontrole koloni w ramach, których uczniowie wypoczywali w naszym powiecie.

Mundurowi mając na uwadze także bezpieczeństwo w ruchu drogowym  prowadzili jednocześnie wzmożone działania na drogach. Przez ostatnie dwa tygodnie funkcjonariusze skontrolowali blisko 350 pojazdów, 1 autobus oraz 14 pieszych. Nałożyli przy tym na użytkowników dróg 103 mandaty karne, pouczyli 15 osób oraz sporządzili 2 wnioski o uranianie do sądu. Ponadto policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 9 praw jazdy oraz 14 dowodów rejestracyjnych. Najczęstszym wykroczeniem stwierdzanym przez funkcjonariuszy było przekroczenie prędkości bo aż 44 takie przypadki.

 

Wzmożone działania potrwają jeszcze dzisiaj kiedy to spodziewam się zwiększonego natężenia pojazdów spowodowanego powrotami do domów.