Ślisko na drogach powiatu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ślisko na drogach powiatu

Zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet doświadczonym kierowcom. Marznący deszcz i zalegający lód – z takimi warunkami muszą liczyć się użytkownicy dróg. Dlatego wsiadając za kierownicę warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas.

Panująca obecnie aura sprzyja wypadkom i kolizjom drogowym. Tylko wczoraj na drogach powiatu doszło do dwóch groźnie wyglądających kolizji.
 

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Wieliczki około godz. 17:30. Jak ustalili policjanci kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen na prostym odcinku drogi, wpadła w poślizg, zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok.  18-latka podróżowała sama i została pouczona.

 

Do drugiej kolizji doszło po godz. 18:00 na trasie Olecko – Wieliczki. Jak ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego kierująca osobowym oplem na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem i dachowała w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowały trzy osoby. 29-latka została pouczona.

 

Na szczęcie w wyniku tych zdarzeń nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

 

Z powodu opadów śniegu, marznącego deszczu i wynikającej z tego śliskiej nawierzchni często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Aby tego uniknąć należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność.

 

Przy takich i szybko zmieniających się warunkach koła trącą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę może skończyć się tragicznie. W związku z tym oleccy policjanci apelują do wszystkich kierujących, aby starali się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, aby bezpiecznie dojechać do celu.

 

Szczególny apel policjanci kierują także do pieszych. Uczulamy, że wchodzenie tuż przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się tragicznie. Wzmożoną czujność należy również zachować na przejściach dla pieszych. Pamiętajmy, aby upewnić się czy kierujący zdąży wyhamować.