Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne połączenie - alkohol, śliska nawierzchnia i prędkość

Panująca za oknem aura, śliskie drogi, a do tego nieodpowiednia prędkość i alkohol to bardzo niebezpieczne połączenie. Przekonało się o tym dwóch mieszkańcy gminy Gołdap, którzy wypadli z drogi i uderzyli w drzewo. Obaj zostali przetransportowani do szpitali.

Wczoraj (02.01.2019) przed godz. 17:00 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym,  do którego doszło na trasie Czerwony Dwór - Zawady Oleckie w gminie Kowale Oleckie. Policjanci na miejscu zastali w przydrożnym rowie wywróconą mazdę. W toku dalszych czynności okazało się, że pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn. Za kierownicą siedział 42-latek, który podczas wykonywania manewru skrętu, nie dostosował prędkości i na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, po czym dachował i uderzył w drzewo. Obaj mężczyźni doznali obrażeń i zostali przetransportowani do szpitali w Giżycku i Ełku.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 42-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

 Policjanci przypominają!

Z powodu opadów śniegu i wynikającej z tego śliskiej nawierzchni często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Aby tego uniknąć należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność.