Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy, noga z gazu! Uwaga na zmienne warunki atmosferyczne

Od kilku dni na drogach występują trudne warunki atmosferyczne – szczególnie marznące opady i oblodzenie. Widoczności nie ułatwiają szybciej zapadający zmrok i pojawiające się mgły. Tylko dzisiejszej nocy doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy, noga z gazu! Zachowajmy ostrożność na drogach.

O tym jak łatwo można stracić panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni przekonało się dzisiaj kilkanaście minut po północy dwoje kierujących. Niemal w tym samym czasie w Kowalach Oleckich na ul. Gołdapskiej doszło do dwóch zdarzeń.

Pierwszym pojazdem kierowała 25-latka, która na oblodzonej jezdni straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Samochodem podróżowały dwie osoby.

Drugim pojazdem jechał 56-latek, który również nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg, wjechał do rowu i dachował.

Na szczęście żadna z osób nie odniosła obrażeń.

Kierujący zostali pouczeni.

Policjanci kolejny raz apelują do kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że droga hamowania znacznie się wydłuża, a gwałtowne wykonywanie manewrów na oblodzonej nawierzchni może przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

Zdejmijmy nogę z gazu!