Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zdarzenia drogowe. Kierowco! Jeździj ostrożnie!

Pomimo licznych apeli o ostrożność na drogach oleccy policjanci wciąż odnotowują liczne zdarzenia. Tylko wczoraj na drogach powiatu doszło do kilku kolizji. Kierowco! Wielu takich sytuacji można uniknąć zachowując rozwagę!

Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godz. 13:00 w miejscowości Szczecinki. Kierujący osobowym fiatem nie zachował bezpiecznej  odległości od poprzedzającego go pojazdu  i uderzył w tył volkswagena.

Do kolejnej kolizji doszło przed godz. 15:00 w Olecku na ul. Grunwaldzkiej. Jak ustalili policjanci kierująca samochodem osobowym marki Audi na skutek zasłabnięcia zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzyła w prawidłowo jadącego kierowcę mazdy.

Ostanie zdarzenie miało miejsce około godz. 16:30 w Olecku na ul. Kościuszki. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi zatrzymał się w rejonie skrzyżowania i włączył światła awaryjne. Widząc tę sytuację kierujący osobowym bmw rozpoczął manewr omijania pojazdu. Wtedy kierujący audi, nie upewniając się czy inny pojazd go nie wyprzedza  rozpoczął manewr skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia. 42-latek został ukarany mandatem karnym.

W związku z tymi zdarzeniami oleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

To od nas samych zależy czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Przewidujmy co może zdarzyć się na drodze. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.