Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

83-letni kierujący z urazem głowy trafił do szpitala po zderzeniu dwóch osobówek

Oleccy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Sedranki gm. Olecko. Kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy i doprowadził do zderzenia pojazdów.

Wczoraj (15.10.2018) przed godz. 14:00 oficer dyżurny oleckiej policji został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na obwodnicy Olecka w miejscowości Sedranki.  Natychmiast na miejsce skierowano służby ratunkowe.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu również volkswagenem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów.

W zdarzeniu ucierpiał 83-letni kierujący i został przetransportowany do szpitala w Ełku. Pojazdem jadącym obwodnicą podróżowały dwie osoby i nie odniosły one obrażeń.  

Policjanci zwracają się do kierujących z apelem o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji. Wielu z nich można uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.