Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał slalomem i „ściął” znak drogowy - zatrzymał go policjant Wydziału Kryminalnego

Policjant Wydziału Kryminalnego oleckiej komendy będący po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 72-latek jechał slalomem i „ściął” znak drogowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2 promili alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj (11.10.2018) przed godziną 21:00 funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego  oleckiej komendy, będący po służbie, na ulicy Wojska Polskiego w Olecku zauważył osobowego forda, który jechał slalomem. Kierujący w trakcie opuszczania ronda wjechał na wysepkę i „ściął” znak drogowy. Po tym na chwilę się zatrzymał i ruszył dalej. Po przejechaniu kilkuset mertów zatrzymał pojazd na parkingu. Funkcjonariusz podejrzewając, że kierujący może być pijany uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Po przyjedzie na miejsce patrolu, kierującym okazał się być 72-letni mieszkaniec Olecka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie około 2 promili alkoholu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Należy zawsze reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.