Uwaga! Zwierzęta na drodze - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Zwierzęta na drodze

W pobliżu obszarów leśnych, w porze wieczorowo - nocnej zwierzęta wybiegają z lasów, krzaków i pół wprost pod nadjeżdżające pojazdy. Kierujący samochodami w wyniku uderzenia w łosia, sarnę lub dzika najczęściej kończą jazdę w rowach lub na przydrożnych drzewach.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Należy także nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują.

Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę przy drodze, powinniśmy natychmiast zwolnić. Nie próbujmy wyprzedzać zwierzęcia, kiedy już znajduje się na drodze. Dajmy mu spokojnie przejść przez jezdnię. Zwierze jest nieobliczalne i może wbiec nam prosto pod koła pojazdu lub wskoczyć na maskę. Pamiętajmy, że zwierzęta kopytne najczęściej żyją w stadzie, więc jak jedno przebiegnie nam przed maską zaraz zanim może pojawić się następne.

 

Na terenie powiatu oleckiego do dwóch takich zdarzenia doszło wczoraj.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 17:00 w miejscowości Kukowo. Z prawego pobocza wprost pod koła osobowej audi wbiegła sarna.

Drugie zdarzenie miało miejsce po godz. 21:00 w miejscowości Imionki. Tym razem z pobocza drogi wprost od osobowego volkswagena wbiegł łoś.

 

W wyniku zdarzeń samochody zostały poważnie uszkodzone. Na szczęście kierujący nie odnieśli żadnych obrażeń.