Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej oraz mieszkaniec Olecka zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Postawą godną naśladowania wykazali się Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Olecku oraz mieszkaniec Olecka, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec gminy Raczki jechał osobowym volkswagenem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 45-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj (10.07.) przed godziną 17:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na trasie Olecko – Cimochy kierowca osobowego volkswagena jechał całą szerokością jezdni, „zaczepiając” o pobocze. W związku z tym Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Olecku bryg. Robert Wiśniewski, będący w czasie wolnym, z będący świadkiem niebezpiecznej jazdy, zajechał kierującemu volkswagenem drogę i zmusił go do zatrzymania. Zaraz za nim, również widząc dziwne zachowanie kierowcy, zatrzymał się mieszkaniec Olecka uniemożliwiając mu wycofanie i dalszą jazdę.

Po przyjeździe na miejsce patrolu okazało się, że kierujący volkswagenem 45-latek  na w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

Mieszkaniec gminy Raczki został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto musi się on liczyć  z karą finansową  i zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat.