Zastęp - policyjny pies przeszedł na emeryturę - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zastęp - policyjny pies przeszedł na emeryturę

Wczoraj na zasłużoną emeryturę przeszedł policyjny pies Zastęp. Owczarek niemiecki był psem patrolowym, a w policji służył prawie 12 lat. Zastęp nie tylko patrolował ulice Olecka, ale także uczestniczył w zabezpieczeniu imprez masowych, brał udział w zatrzymywaniu przestępców oraz festynach gdzie prezentował swoje umiejętności.

Po niemal 12 latach na zasłużoną emeryturę przeszedł służący w oleckiej komendzie Zastęp. Czarny podpalany owczarek niemiecki był psem patrolowym. Na przełomie 2006/2007 roku przeszedł kilkumiesięczne specjalistyczne szkolenie dla psów policyjnych w Sułkowicach. Pierwsze lata służył w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu, a następnie od lipca 2009 r. pod okiem przewodnika asp. Piotra Adamskiego w oleckiej komendzie. 

Funkcjonariusz na czterech łapach podczas swojej służby patrolował ulice miasta, uczestniczył w zabezpieczeniach imprez masowych oraz brał udział w zatrzymywaniu przestępców.

Zastępa znają również najmłodsi. Niejednokrotnie odwiedzał on szkoły, brał udział w działaniach profilaktycznych czy pokazach tresury. Chętnie odwiedzały go w policyjnym kojcu  dzieci zwiedzający olecką komendę.

Od wczoraj Zastęp wypoczywa na zasłużonej emeryturze. Zgodnie z obowiązującymi przepisami psiego funkcjonariusza przejął jego dotychczasowy opiekun asp. Piotr Adamski.