Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Quiz policyjny i odciski linii papilarnych – atrakcje zorganizowane przez policjantów podczas festynu „Bezpieczny Powiat”

Jak co roku oleccy policjanci współorganizowali i uczestniczyli w festynie „Bezpieczny Powiat”, który odbył się w niedzielę 10 czerwca. Uczestnicy imprezy musieli zaliczyć poszczególne konkurencje aby ich kupon wziął udział w losowaniu nagród. Policjanci zorganizowali stanowisko z quizem. Można było również wykonać odcisk linii papilarnych.

W niedzielę 10 czerwca od godz. 13:00 oleccy policjanci uczestniczyli w festynie „Bezpieczny Powiat”. Impreza organizowana jest od kilku lat przez Starostwo Powiatowe Policji w Olecku oraz Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Olecku przy udziale policji oraz ratowników medycznych.

Celem projektu jest edukacja i promocja zdrowia, a w szczególności przekazanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz bezpieczeństwa pożarowego.

Impreza miała charakter festynu rodzinnego, na którym dorośli i dzieci poprzez gry i zabawy oraz profesjonalnie zorganizowane stanowiska edukacyjne zgłębiali swoją wiedzę.

Funkcjonariusze oleckiej komendy  zorganizowali stanowisko „Quiz policyjny”, gdzie uczestnicy odpowiadali na zagadki dot. pracy policjantów oraz bezpiecznego zachowania podczas poruszania się po drogach.

Dzieci mogły się także przekonać jak wygląda rozmowa z dyspozytorem numeru alarmowego.  Najmłodsi prowadzili rozmowy z policjantem lub strażakiem i uczyli się jakie informacje należy przekazać dzwoniąc po pomoc w sytuacji zagrożenia.

Ponadto uczestnicy festynu mogli wykonać odciski linii papilarnych i obejrzeć radiowóz policyjny.

Podczas imprezy mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” apelowali o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z atrakcji wodnych oraz promowali Krajową Mapę Zagrożeń i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.