Kolizja za kolizją. Kierowco! Jeździj ostrożnie! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja za kolizją. Kierowco! Jeździj ostrożnie!

Pomimo licznych apeli o ostrożność na drogach oleccy policjanci wciąż odnotowują liczne zdarzenia. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie jechali do stłuczki czy wypadku. Mimo sprzyjających warunków tylko w jeden dzień na drogach powiatu doszło do trzech zdarzeń. Kierowco! Wielu takich sytuacji można uniknąć zachowując rozwagę!

Pierwsze zdarzenie minionego dnia odnotowano około godz. 16:00 w Olecku na ul. Wojska Polskiego. Kierujący osobowym mitsubishi  nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki Audi, w wyniku czego uderzył w jego tył. 

47-latek został ukarany mandatem karnym.

Około godz. 21:30 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Babki Oleckie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, na łuku drogi przekroczył oś jezdni w wyniku czego zderzył się lusterkami z jadącym z przeciwka pojazdem marki Audi.

W związku z licznymi zdarzeniami na drogach powiatu  oleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.