Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dostosował prędkości do warunków drogowych i dojeżdżając do skrzyżowania wykonywał manewr wyprzedzania– trafił do szpitala

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym ucierpiał motocyklista. Jak ustalono obywatel Niemiec nie dostosował prędkości do warunków drogowych i dojeżdżając do skrzyżowania wykonywał manewr wyprzedzania. Mężczyzna z urazem nogi został przetransportowany do szpitala w Olecku.

W minioną sobotę (12.05.2018 r.) przed godz.  16:00 oficer dyżurny oleckiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Jaśki, na drodze wojewódzkiej nr 655. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący motocyklem marki Harley nie dostosował prędkości do warunków drogowych i dojeżdżając do skrzyżowania wykonywał manewr wyprzedzania osobowego volkswagena, którego kierujący sygnalizował manewr skrętu w lewo. Mężczyzna celem uniknięcia zderzenia z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka zaczęła gwałtownie hamować w wyniku czego się przewrócił.

Obywatel Niemiec w wyniku zdarzenia dozna urazu nogi i został przetransportowany do szpitala w Olecku.

 

Ponadto również w minioną sobotę policjanci oleckiej komendy zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

Robert R. w miejscowości Wieliczki kierował osobowym Renault, a badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 43-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

W związku z wciąż licznymi zdarzeniami na drogach powiatu oleccy policjanci apelują do kierujących o ostrożną jazdę. 

Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Wielu z nich można było uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.