Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z drogi do rowu, a potem do szpitala. A wystarczyło zwolnić

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło na trasie Olecko – Cimochy. Tam samochód osobowy wylądował na dachu w przydrożnym rowie, a jego kierowca trafił w konsekwencji do szpitala.

Wczoraj (09.04.2018) przed godz. 18:00 oficer dyżurny oleckiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na trasie Olecko – Cimochy. Na miejsce zdarzenia przed miejscowością Cimochy został skierowany patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym AUDI 21-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Tam samochód dachował. W pojeździe oprócz kierującego jechało 3 pasażerów. Kierujący z urazem nogi został przetransportowany do szpitala w Suwałkach, natomiast pasażerowie odnieśli jedynie potłuczenia. Kierujący był trzeźwy. Okoliczności i przebieg zdarzenia wyjaśniane są przez miejscową policję.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olecku proszą o kontakt osoby, które poruszały się rowerem, samochodem osobowym bądź ciężarowym na trasie Olecko - Raczki w godzinach 17:00 - 18:00 i widziały w jakich okolicznościach doszło do tego wypadku.