Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni uczniowie wyposażeni w odblaski – kontynuacja spotkań w ramach Bezpiecznej drogi do szkoły

Oleccy policji wraz z redaktorami Głosu Olecka odwiedzili kolejnych uczniów w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem uczniowie z przedszkola w Kowlach Oleckich i szkól podstawowych w Kowlach Oleckich, Stożnym i Sokółkach zostali wyposażeniu w odblaski, a wszystko po to, aby dzieci były widoczne i bezpieczne na drodze.

W miniony piątek (12.01.2018 r.) policjanci Komedy Powiatowej Policji w Olecku na czele z Komendantem insp. Andrzejem Żylińskim, redaktorami Głosu Olecka oraz wójtem gminy Kowale Oleckie odwiedzili przedszkole w Kowalach Oleckich i szkoły podstawowe w Kowalach Oleckich, Stożnym i Sokółkach. 

Podczas spotkań uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze. Policjanci przypomnieli także najmłodszym jak ważne jest noszenie odblasków kiedy poruszamy się po zmroku. W związku ze zbliżającymi feriami mundurowi przypomnieli także jak bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego wypoczynku, a także o potencjalnych zagrożeniach i ich przeciwdziałaniu.

 

Podczas akcji uczniowie otrzymali elementy odblaskowe. Część uczniów, pod okiem mundurowych, zdobyte podczas spotkania umiejętności trenowała na przejściu dla pieszych.