Podsumowanie sylwestrowo – noworocznego weekendu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie sylwestrowo – noworocznego weekendu

Oleccy policjanci od piątku 29 grudnia prowadzili wzmożone działania z uwagi na długi weekend sylwestrowo – noworoczny. W tym czasie na drogach powiatu doszło do trzech kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierujących.

Od piątku  29 grudnia oleccy policjanci prowadzili wzmożone działania z uwagi na długi weekend sylwestrowo – noworoczny. W ciągu tych dni do służby skierowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Na terenie powiatu nie doszło na szczęście do żadnego wypadku. Funkcjonariusze odnotowali jednak trzy kolizje i zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Ponadto policjanci podjęli łącznie 61 interwencji. 

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj 1 stycznia br w Olecku na ul. Szosa do Świętajna. 

Po godzinie 15:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Szosa do Świętajna w rowie znajduje się samochód osobowy. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż kierujący osobowym mercedesem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Pojazdem podróżowało trzech mężczyzn, którzy na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń.

Podczas wykonywanych na miejscu czynności policjanci wyczuli od wszystkich uczestników zdarzenia zapach alkoholu. Badania alkomatem wykazały w ich organizmach od ponad 1 do blisko 2 promili alkoholu.

W związku z powyższym wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

 

Do dwóch kolizji drogowych doszło w sobotę (30.12.2017 r.)

Pierwsza miała miejsce przed godz. 15:00 w Olecku na ul. Młynowej. Jak wynika z ustaleń policjantów kierująca samochodem osobowym marki Mazda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą w wyniku czego doszło do zderzenia.

 

26-latka została ukarana mandatem karnym.

Do drugiego zdarzenia doszło około godz. 16:00 w miejscowości Imionki. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujące pojazdami marki Audi i BMW nie zachowały bezpiecznej odległości podczas wykonywania manewru wymijania, w wyniku czego doprowadziły do zderzenia się lusterkami.

Kobiety zostały pouczone.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w piątek (29.12.2017 r.) w Olecku na ul. Kościuszki. Henryk K. kierował motorowerem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Zaś jako ostatni został zatrzymany około godz. 22:30 w Olecku kierujący rowerem. 21-latek jechał rowerem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.