7 osób poszkodowanych w dwóch wypadkach drogowych - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

7 osób poszkodowanych w dwóch wypadkach drogowych

Niemal w tym samym czasie na drogach powiatu oleckiego doszło do dwóch wypadków drogowych. W pierwszym kierujący renault potrącił pieszą znajdująca się na przejściu, zaś w drugim kierujący dacią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi. W wyniku tych zdarzeń aż 7 osób trafiło do szpitala.

W miniony piątek przed godz. 21:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Olecku na ul. Wojska Polskiego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, pracujący na miejscu, kielujący samochodem osobowym marki Renault potrącił 76-latkę znajdująca się na przejściu dla pieszych.

W wyniku zdarzenia kobieta doznała urazu głowy oraz  miednicy i została przetransportowana do szpitala w Ełku.

Kierujący był trzeźwy.

 

Drogie zdarzenie drogowe miało miejsce również w piątek kilka minut po 21:00. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy kierujący samochodem osobowym marki Dacia, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił  pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu osobowym audi.

W wyniku zdarzenia do szpitala w Olecko, Ełku i Suwałkach trafiło aż 7 osób.

 

Po raz kolejny oleccy policjanci apelują do kierujących o rozwagę i zachowanie ostrożności.. Nie przestrzeganie przepisów, brawurowa jazda czy roztargnienie mogą doprowadzi do niebezpiecznych sytuacji.