Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe, nietrzeźwi kierujący oraz kierowca, który naruszył zakaz sądowy – posumowanie minionego weekendu

W miniony weekend funkcjonariusze oleckiej komendy pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych. Ponadto policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz jednego, który kierował motorowerem pomimo zakazu wdanego przez Sąd.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę po godz. 22:00 w miejscowości Rosochackie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym marki Audi nie zachował bezpiecznej odległości w trakcie wymijania się z osobowym suzuki w wyniku czego doszło do zderzenia.

Pojazdami podróżowały łącznie  cztery osoby. Kierująca suzuki oraz pasażer audi z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Ełku i Olecku.

 

Podczas wykonywanych dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że pojazdem audi najprawdopodobniej kierował Partyk K. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu wstanie nietrzeźwości.  

 

 

Nietrzeźwi kierujący

 

W miniony piątek  09.06.2017 r. po godz. 21:00 w Olecku na ul. Wojska Polskiego oleccy policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, który podróżował bez kasku. Podczas kontroli 30-latek nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia pojazdu. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od Grzegorza W. zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

 

 

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 10.06.2017 r. przed godz. 19:00 w miejscowości Raczki Wielkie gm. Olecko. Stanisław R. kierował samochodem osobowym marki Audi mając ponad promil alkoholu w organizmie.

 

Jako ostatni został zatrzymany wczoraj (11.06.2017 r.) przed godz. 20:00 w miejscowości Giże gm. Świętajno kierujący osobowym daewoo. Badanie alkomatem Dariusza G. wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

 

Naruszenie zakazu sądowego

 

Wczoraj (11.06.2017 r.) w miejscowości Dybowo gm. Świętajno policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Stanisław B. nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

 

Za naruszenie zakazu sądowego 51-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Kolizje drogowe

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w minioną sobotę (10.06.217 r.) przed południem w Olecku na ul. Kościuszki. Jak ustalili policjanci kierujący osobowym peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej kierującej samochodem marki Opel w wyniku czego doszło do zderzenia.

Edward L. został ukarany mandatem karnym.

 

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj (11.06.2017 r.) przed godz. 16:00 w Olecku na Placu Wolności. Jak ustalili policjanci kierująca samochodem osobowym marki Kia niedopełniła obowiązku prawidłowego zabezpieczenia pojazdu przed jego opuszczeniem w wyniku czego pojazd stoczył się, uderzył w przejeżdżający samochód marki Volkswagen, a następnie ściął znak drogowy i zatrzymał się na murku przy jednym z oleckich lokali gastronomicznych.

 

36-latka została ukarana mandatem karnym.