Olecko: 80-latek potrącił 10-latkę i odjechał - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Aktualności

Olecko: 80-latek potrącił 10-latkę i odjechał

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie mieszkaniec Olecka, który potrącił swoim samochodem 10-latkę. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia bo jak twierdził nikogo na przejściu nie widział, a dziewczynce nic się nie stało.

Wczoraj (10.09.) około godz. 14:30 dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu w Olecku na ul. Kościuszki 10-latki. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący osobowym volkswagenem potrącił dziewczynkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Po zdarzeniu mężczyzna zatrzymał się na kilka sekund i odjechał. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy 10-latce. Na szczęście nie odniosła ona poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze szybko ustalili dane kierującego volkswagenem. Kiedy udali się do miejsca zamieszkania Henryka Ż. tłumaczył on, że nie widział nikogo na przejściu a po zdarzeniu odjechał bo nic dziecku się nie stało.

Policjanci w związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia zatrzymali 80-latkowi prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem